Zielona herbata – na co pomaga?

Zielona herbata to jeden z najsławniejszych napojów, który cieszy się ogromną popularnością i trudno się temu dziwić. Zawiera wiele mikroelementów, witamin, aminokwasów, które pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. To najzdrowsza herbata na świecie – jej regularne spożywanie pozwala uniknąć wielu poważnych chorób, napar tak naprawdę ma wszechstronne działanie.

Zielona herbata na szczupłą sylwetkę

Regularne spożywanie co najmniej 3 filiżanek napoju z zielonej herbaty dziennie może pomóc w walce z nadprogramowymi kilogramami. Oczywiście warto traktować zieloną herbatę wyłącznie jak środek wspomagający odchudzanie, a nie pewnik. Spożywanie herbaty zielonej to doskonałe uzupełnienie diety oraz aktywności fizycznej. Napój można pić bezpośrednio przed treningiem, co zapewni większe pobudzenie i motywację do działania. 

Na lepszą koncentrację i pamięć

Oprócz herbaty na odchudzanie, możemy wybierać również spośród naparów przeznaczonych typowo do pobudzenia pracy mózgu na przykład gyokuro. Jest to odmiana japońskiej herbaty, zresztą uważanej za jedną z najbardziej szlachetnych, o ciekawym, słodkim smaku i niesamowitym aromacie. Decydując się na włączenie do swojej diety takiego napoju, możemy wspomóc pracę swojego mózgu. Jeżeli chodzimy ciągle senni, zmęczeni, nie potrafimy zebrać myśli, skoncentrować się na pracy, to jest to doskonała propozycja. To najlepsza herbata na takie przypadłości wystarczy 3 filiżanki naparu dziennie, aby poczuć się lepiej.

Czemu warto pić zieloną herbatę przed snem?

Zielona herbata to bardzo zdrowa herbata, którą można wypić przed snem. Dlaczego warto to robić? Bo doskonale odpręża, relaksuje, oczyszcza umysł, tak więc dzięki niej można się wyciszyć, co jest polecane szczególnie osobom narażonym na długotrwały stres w ciągu dnia. W tym wypadku oczywiście konieczne jest dłuższe parzenie zielonej herbaty, najlepiej powyżej 3 minut. W przypadku krótszego procesu parzenia, napój będzie miał właściwości pobudzające, które nie są pożądane wieczorną porą.  Ze względu na to, że herbata zielona posiada dużo antyoksydantów, jest to świetny sposób, aby zredukować ilość wolnych rodników, które nagromadziły się w organizmie w ciągu dnia. Jest to również dobre wsparcie w profilaktyce przeciwnowotworowej. L-teaina zawarta w liściach zielonej herbaty redukuje stres, co jest zbawienne przed położeniem się do łóżka. Wypijając filiżankę takiego naparu bezpośrednio przed snem, w ciągu następnego dnia będziemy bardziej skoncentrowani i zmotywowani do działania.

Szerokie zastosowanie zielonej herbaty

Zielona herbata jest bardzo zdrowa i posiada szerokie zastosowanie, co więcej naukowcy wciąż odkrywają nowe fakty związanie z jej prozdrowotnymi właściwościami. Bez wątpienia jest to napój, który warto włączyć do swojej diety. To nie tylko herbata na trawienie, odchudzanie czy pobudzenie mózgu do działania, ale sposób na wyeliminowanie ryzyka zachorowania na bardzo poważne choroby, na które co roku umierają setki osób.

Zielona herbata to dobre rozwiązanie w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych takich jak udar mózgu czy zawał serca, a także chorobach nowotworowych. Zielona herbata pomaga na wiele dolegliwości i może uchronić nas przed zachorowaniem na wiele chorób. Na pewno warto zdecydować się na jej regularne spożywanie, przy czym z ilością konsumpcji naparu nie można przesadzać. Pijąc więcej, niż 4 filiżanki herbaty dziennie narażamy się na skutki uboczne, poza tym zielona herbata może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami na serce.