Rokis suwałki Bez kategorii FESTIWAL MUZYCZNY „W KRĘGU BLUESA”

FESTIWAL MUZYCZNY „W KRĘGU BLUESA”

21 sierpnia 2021 roku, miłośnicy bluesa będą mieć niepowtarzalną okazję uczestniczenia w festiwalu muzycznym „W kręgu bluesa”, który odbędzie się na szczecińskim Placu Wolności. Wydarzenie to będzie jednym z najważniejszych punktów tegorocznego kulturalnego roku w mieście.

Dlaczego warto oddać się fascynacji bluesem?

Blues to gatunek muzyczny, który zdobył sobie serca milionów ludzi na całym świecie. Ma swoje korzenie już w XIX wieku, w dążących do wolności pielgrzymkach afroamerykańskich niewolników oraz burzliwych chwilach przelomu XIX i XX wieku. Jest źródłem inspiracji dla licznych innych gatunków, tak jak jazz czy rock’n’roll. Stanowi niezbędny element lekcji historii muzyki współczesnej.

Festiwal „W kręgu bluesa” ma na celu stworzenie przestrzeni, w której miłośnicy tego wyjątkowego gatunku będą mogli przenieść się w czasie do jego korzeni, poczuć smak wolności oraz siłę, ducha i radość zawarte w tym niebanalnym stylu muzycznym.

Co czeka nas podczas festiwalu?

Podczas festiwalu wystąpią tylko utalentowane zespoły, dla których blues to pasja i sposób na życie. Wśród nich znajdą się zarówno młode, jak awangardowe grupy muzyczne. Nie zabraknie również gwiazd polskiej sceny bluesowej oraz najbardziej znanych zespołów z zagranicy. Na uczestników czeka multum warsztatów oraz koncertów pod gołym niebem, które zapełnią serca wielbiciele tego gatunku dźwiękiem.

Podczas festiwalu „W kręgu bluesa” będzie oferować niezliczone oferty koncertów, warsztatów i szansę do nawiązania dialogu z artystami. Uczestnicy będą mieć możliwość wzięcia udziału w licznych zajęciach prowadzonych przez mistrzów tego gatunku muzyki. Odwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć także między innymi w zajęciach pokazowych, szybkich kursach nauki gry na gitarze czy warsztatach fotograficznych przy wspólnym biesiadowaniu przy blasku ogniska.

Nie zastanawiaj się dłużej!

Festiwal „W kręgu bluesa” to nie tylko doskonała okazja do pogłębienia swojej muzycznej pasji, ale także idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie osób podzielających podobne wartości i zamiłowania. Biorąc udział w tym wydarzeniu, oddajesz się atmosferze niezapomnianej przygody pełnej barw oraz niezwykłych emocji ducha wolności.

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki i chcesz być świadkiem tego niepowtarzalnego wydarzenia razem z innymi pasjonatami – już dziś zaplanuj swój udział w szczecińskim festiwalu „W kręgu bluesa”. To oszałamiające spektaklu radości, który napełni Twoje serce dźwiękami tak magicznymi, że dostarczą paliwa do duszy na cały kolejny rok.

Już wkrótce na scenie pojawi się kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń na polskiej scenie bluesowej – Festiwal Muzyczny „W kręgu bluesa”. To nie tylko wyjątkowa okazja, by posłuchać najlepszych polskich i zagranicznych artystów bluesowych, ale także wyjątkowe miejsce spotkań i wymiany doświadczeń między muzykami oraz prawdziwych pasjonatów tego gatunku.

„W kręgu bluesa” to festiwal z ponad 20-letnią tradycją, który swoje początki miał na przestrzeni lat od 1999. Pomysłodawcami tego unikatowego projektu są i byli już od początku Lucjan Czaplicki, ikona harmonijkowa polskiego bluesa, i jego przyjaciele. W konsekwencji zaangażowania tych osób, festiwal stale się rozrasta, przyciągając coraz większą rzeszę fanów tego rodzaju muzyki.

Co roku tysiące melancholijnych dźwięków wypełniają przestrzeń otaczającą główną scenę. Oprócz występów zespołowych, organizatorzy zadbali również o liczne warsztaty tematyczne i jam sessions, które dają możliwość pogłębienie wiedzy oraz umiejętności bluesowych swoim uczestnikom. W związku z tym, uczestnicy mogą nie tylko słuchać, ale także odkrywać tajniki gatunku czy uczyć się grać na instrumentach od najwyższej jakości muzyków i mentorów.

Wśród gwiazd, które wystąpiły dotychczas na scenie festiwalu, należy wymienić takie tuzy jak Charlie Musselwhite, Matt (Guitar) Murphy, Eric Bibb, Susan Tedeschi czy Bernard Allison i Kirk Fletcher. Polską scenę bluesową reprezentowali między innymi Dżem, SBB, Ryszard Riedel, Stan Borys i Tadeusz Nalepa.

Festiwal Ten ma na celu kontynuowanie bogatego dziedzictwa muzyki blues w Polsce oraz promowanie tejże sceny zarówno w naszym kraju jak i za granicami. Nie może Ciebie zabraknąć podczas tego niezapomnianego przeglądu spiritus movens polskiej muzyki bluesowej!

Warto zaaranżować sobie czas na to szczególne wydarzenie Muzyczne i odkryć na własną tego magiczne kręgi rodzimego bluesa. Przekonaj się sam na ile elektryzuje występy artystów walczących ze swymi demonami przeżyć do rozdwajania dźwięków czy porywające jam sessions kolejnych pokoleń muzycznych znakomitości. Doświadczenie tego tylko raz, zostanie się prawdziwym fanem tej wyjątkowej imprezy.

Related Post