Botoks jako lecznicza substancja

Zastanawiasz się nad zastosowaniem botoksu? Czy jest to ryzykowny zabieg? Jakie są jego wady i zalety? Czy taki zabieg jest kosztowany? Na te wszystkie pytania z przyjemnością dzisiaj odpowiemy!

Botoks, a właściwie z medycznego punktu widzenia toksyna botulinowa, to substancja powodująca hamowanie neuroprzekaźników odpowiedzialnych za przesyłanie impulsów między nerwami a mięśniami. Z uwagi na swoje właściwości rozkurczające i zwiotczające, botoks jest nie tylko stosowany w medycynie estetycznej, ale również w neurologii. 

Jakie są plusy i minusy stosowania botoksu?

Botoks jest substancją o niesłabnącej popularności m.in. ze względu na swoje właściwości. Każdego dnia setki kobiet wpisują w wyszukiwarkę frazę botoks warszawa cena.

Główną zaletą botoksu jest uniwersalność. Substancja ta jest wykorzystywana, według powszechnej opinii do celów estetycznych (wygładzenie zmarszczek, poprawa jędrności i kształtów części ciała), ale również ma zastosowania w neurologii. Jest lekiem stosowanym, głównie do celów rozkurczających i rozluźniających przy chorobach neurologicznych powodujących mimowolne skurcze mieści tj. stwardnienie rozsiane.

Kolejną korzyścią botoksu jest to, że jest substancja, która nie wpływa trwale na ludzki organizm. Jeżeli zdecydujecie się na zaaplikowanie tej substancji np. na twarz, po paru miesiącach nie będzie po niej śladu.

Plusem zastosowania się na zabieg z udziałem botoksu jest jego szybki efekt w porównaniu z innym zabiegami. Badania udowadniają, że zaimplementowany botoks, działa już po paru dniach.

Znalezione obrazy dla zapytania botox

Szybkość to drugie imię botoksu, ponieważ odnosi się to nie tylko do efektów, ale i czasu realizacji samego zabiegu. Zazwyczaj zabieg podawania botoksu zajmuje lekarzowi parę minut. Szybkość przekłada się również na małą inwazyjność tego typu zabiegów, która jest istotna zwłaszcza w przypadku osób niemogących pozwolić sobie na parę dni wolnego.  

Dla niektórych osób może to wydawać się zaskakujące, lecz podanie botoksu niesie ze sobą małe ryzyko. Wieloletnie badania pokazały, że osoby myślące o pierwszym zabiegu z udziałem botoksu nie mają się czym martwić, zwłaszcza jeżeli wybiorą renomowaną klinikę. 

Wiele zalet, naprawdę przekonują do zastosowania botoksu. Jednakże warto wziąć pod uwagę również wady tej substancji, a niektóre z nich wiążą się ściśle z jego korzyściami.

Niestety dla jednych osób brak trwałego wpływu na organizm może być istotną korzyścią, natomiast dla drugich może być sporą wadą. Jak już zostało wspomniane wyżej, efekty botoksu znikają po paru miesiącach, a więc aby zachować stały efekt, konieczne są regularne zabiegi, które w pespektywie czasu potrafią zabrać nie tylko czas, ale i pieniądze. 

Kolejną wadą, związaną z jakością zabiegów jest odpowiednie rozpoznanie i wybranie odpowiedniej kliniki. Przy tego typu zabiegów warto jednak postawić na doświadczenie i profesjonalizm, nawet w przypadku wzrostu kosztów zabiegów. 

Ile kosztuje podanie botoksu?

Ostatnią wadą, która może utrudnić, zdecydowanie się na lifting w tej formie jest cena. Oczywiście koszt jest uzależniony od miejsca, do którego ma zostać podany botoks. Jeżeli interesuje nas zabieg w ramach medycyny estetycznej, musimy liczyć się z kosztem od 750 zł do 1000 zł. W przypadku zabiegów mających na celu łagodzenia objawów choroby np. neurologicznej ceny kształtują się na poziomie od 1500 zł do 2000 zł. Jeżeli chcemy dobrać odpowiednią dla siebie klinikę, warto skorzystać z internetu, wpisując np. botoks warszawa cena.

Podsumowanie

Przed zdecydowaniem się na zabieg z udziałem botoksu warto przeanalizować jego plusy i minusy. Należy pamiętać, że w tym przypadku, warto zdecydować się na droższe kliniki, co przełoży się na jakość zabiegu.