Zalety zamków elektronicznych

Rozwiązanie to doskonale znane jest właścicielom obiektów hotelarskich, pracownikom urzędu, czy też korporacji, a w ostatnim czasie coraz lepiej z tym tematem zapoznają się także właściciele domów jednorodzinnych. Zamki elektroniczne to świetna alternatywa dla tradycyjnych zamków na klucz, która coraz bardziej rozpycha się łokciami na rynku. Zanim jednak pobiegniesz do sklepu, by wymienić swój klucz na kartę – dowiedz się, jakie zalety mają zamki elektroniczne.

Zamki elektroniczne – kto z nich korzysta?

Mimo, że montaż tego rodzaju zamków jest droższy niż tradycyjnych zabezpieczeń, do których stosowane są klucze to elektroniczne wersje zamków cieszą się ogromną popularnością. Co ważne, z tego typu rozwiązań można korzystać zarówno w jednorodzinnych domach, jak w wielkich biurowcach, czy też halach produkcyjnych.

To właśnie w obiektach biurowych, zakładach produkcyjnych, obiektach rekreacyjnych i sportowych, a także w centrach handlowych, bankach, czy też uczelniach zamki elektroniczne stały się już dawno standardem. W obiektach tych stanowią doskonałą formę zabezpieczenia, dzięki której nieupoważnione osoby nie mają dostępu do określonych pomieszczeń. Dodatkowo, każde użycie karty w zamku elektronicznym jest odnotowane, co pozwala w prosty sposób kontrolować czynności wykonywane przez pracowników.

Z elektronicznymi zamkami spotkamy się również na hotelowych korytarzach, gdzie przy użyciu specjalnej kart możemy uzyskać dostęp do naszego pokoju. Wówczas mówimy częściej o zamkach hotelowych, które klientom zapewniają wygodę i komfort korzystania, a pracownikom i właścicielom hotelu bezpieczeństwa oraz łatwość obsługi gości.

Zalety zamków elektronicznych

Lata obecności na rynku i ciągłego udoskonalania tej technologii sprawiły, że obecnie stosowane zamki elektroniczne są nie tylko proste w obsłudze, ale przede wszystkim łatwe w programowaniu. Za pomocą specjalnego panelu można w kilka chwil dodać lub usunąć możliwość dostępu do określonych miejsc lub pomieszczeń.

W przypadku biurowców lub większych hal produkcyjnych rozwiązanie z zamkami elektronicznymi otwieranymi za pomocą karty lub odcisku palca jest po prostu dużo wygodniejsze niż pęk kluczy. Zamiast nosić przy sobie kilka lub kilkanaście z nich, wystarczy mieć przy sobie małą kartę. Pozwala to również unikać niechcianego przepływu pracowników, ponieważ mogą oni wchodzić tylko do miejsc, do których upoważnia ich karta.

Nowoczesne zamki elektroniczne są również wyposażone w wiele innych, przydatnych funkcji. Jedną z nich jest automatyczne zatrzaskiwanie się w przypadku włamania lub próby sforsowania ich siłą. Natomiast w przypadku zagrożenia, zamki elektroniczne automatycznie zwalniają swoje blokady, tak by umożliwić mieszkańcom lub pracownikom szybką ewakuację.

Gdzie kupić zamek elektroniczny?

Odpowiadając na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku, producenci przygotowują coraz ciekawsze i bardziej zaawansowane rozwiązania. Ich produkty można nabyć w wielu miejscach, między innymi znanych marketach budowlanych, czy też portalach aukcyjnych.

Żeby jednak móc liczyć na fachową pomoc warto skorzystać z propozycji wyspecjalizowanych podmiotów, które od wielu lat dostarczają klientom swoje produkty. Zdobyte w tym czasie doświadczenie pozwala im lepiej doradzać przy wyborze najlepszego zamka elektronicznego, który spełni oczekiwania danego klienta. Przykładem takiego sklepu jest dobre-zamki.pl, który jest jednym z liderów w sprzedaży zamków elektronicznych w Polsce.