Wycieczki last minute Grecja Zakynthos

Wakacje last minute często kojarzą nam się z osobami, które bez problemu mogą z dnia na dzień zmienić swoje plany, szybko spakować walizki i ruszyć w drogę już na następny dzień, czy za dwa dni. Wiele osób myśli, że to nie dla nich, bo nie mogą tak szybko zmienić planów, dostać urlopu na zawołanie, czy też spakować się i po prostu wyjechać. Dla innych jest to niekomfortowe, gdyż lubią mieć wszystko zaplanowane z góry i nie lubią niespodzianek. Jednak tego typu wakacje mają sporo plusów. Szczególnie polecane w tym sezonie są wycieczki last minute grecja zakynthos, czyli na jedną z piękniejszych wysp i plażę pojawiającą się na wielu zdjęciach, widokówkach, czy obrazach.

Co jednak jest takiego wyjątkowego w tej wyspie, że przyciąga ona każdego roku tysiące turystów z Europy, a nawet z całego świata? Niewątpliwie największą jej atrakcją jest tak zwana Zatoka Wraku, czyli plaża z krystalicznie czystą turkusową wodą, oddzielona od reszty lądy wysokimi wzgórzami i niedostępna z lądowej części wyspy. Sprawia to, że można się na nią dostać jedynie drogą morską opływając skały, które stoją na przeszkodzie w dotarciu do niej. Jednak wysiłek i cena, jaką musimy zapłacić za tę atrakcję naprawdę się opłaca, gdyż w nagrodę otrzymujemy niesamowitą plażę tylko dla siebie (i grupy osób, z którą przypłynęliśmy) i możemy cieszyć się naprawdę czystą przejrzystą wodą, kąpiel w której to sama przyjemność. Zresztą już samo plażowanie w takich okolicznościach przyrody jest niewątpliwie wyjątkowym, relaksującym nam w pełni przeżyciem i pięknym wspomnieniem na przyszłość. Decydując się więc na wakacje last minute Grecja Zakynthos skorzystamy z tej niewątpliwej przyjemności zobaczenie jednej z najpiękniejszych plaż na całym świecie w cenie sporo niższej niż gdybyśmy wykupili zwykłą wycieczkę.

Jednak Zatoka Wraku to nie jedyna atrakcja, jaką znajdziemy na tej niewielkiej urokliwej wyspie. Jeśli chodzi o formacje naturalne, będziemy mogli tutaj zwiedzać wiele jaskiń położonych nad brzegiem morza i ukrytych między skałami. Najbardziej popularne i znane, Błękitne Groty, przyciągają równie wiele osób jak sama zatoka. Warto zobaczyć je chociażby dla ciekawych formacji skalnych, które w nich znajdziemy i dla samego doświadczenia znalezienia się w tego typu jaskini. Jednak wakacje last minute Grecja Zakynthos, to nie tylko plaże i jaskinie. Znajdziesz tutaj o wiele więcej miejsc i rzeczy, które warto zobaczyć i których warto spróbować.

Inne atrakcje naturalne, z których słynie Grecja, a w szczególności wyspa Zakynthos to wielkie połacie gajów oliwnych, z których na półki naszych sklepów trafiają przepyszne, wyrośnięte na słońcu oliwki. Jeśli znajdziemy się tam w sezonie, będziemy mogli skosztować świeżych owoców prosto z drzewa, a te mają niepowtarzalny smak, dużo bardziej wyrazisty niż oliwki, które kupujemy w sklepach. Ponadto, znajdziemy tu rozległe winnice, które pokrywają sporą część wyspy. Wino i oliwki – czy może być lepsze połączenie?

Inna atrakcja, z której skorzystamy decydując się na ofertę last minute Grecja Zakynthos to podziwianie wielkich żółwi Caretta caretta zamieszkujących okolice wyspy. Dla miłośników zwierząt będzie to niewątpliwie spora atrakcja, niedostępna w Polsce, a warta zobaczenia. Zwierzęta te wybrały jedną z czystych plaż wyspy na swoje miejsce lęgowe, więc możemy je obserwować w ich naturalnym środowisku.

To tylko niektóre z wielu atrakcji dostępnych na wyspie. Jeśli więc planujesz wakacje, last minute Grecja Zakynthos może być ofertą, która spełni Twoje oczekiwania. Musimy Cię jednak uprzedzić, że nie znajdziesz tutaj zabytków, którymi wypełnione są inne greckie wyspy. Jeśli więc zależy Ci również na zwiedzaniu, być może lepiej będzie poszukać innych ofert, dotyczących takich wysp jak Rodos, czy Kreta, na których znajdziesz wiele budowli, czy ruin sięgających czasów starożytnych, czy średniowiecza. Jeśli jednak nastawiasz się głównie na wypoczynek wśród natury i chcesz nacieszyć się piękną przyrodą, Zakynthos będzie na pewno trafnym wyborem.