Skąd antyki i starocie do handlu 

Podstawą prowadzenia biznesu polegającego na sprzedaży antyków i staroci jest dostęp do coraz to nowszych eksponatów z których można budować swoją ofertę.  Antyki, a wśród nich meble antyczne, na na przykład typu szyfoniera, stół, krzesła a także są towarem Specyficznym. Jeżeli handlujemy towarami nowymi wówczas nie ma problemu określeniem źródła zakupu tego typu asortymentu. Natomiast w przypadku antyków sprawa wygląda oczywiście zupełnie inaczej. 

Giełdy antyków i staroci 

Wiele ciekawych ofert mebli antycznych np.: typu antyki szafy, można znaleźć oczywiście na giełdach antyków i staroci. Takie miejsca mają tą zaletę że dany egzemplarz można zobaczyć na żywo, ocenić Jak przedstawia się jego rzeczywiste stan, wydać opinię do czynienia z oryginałem czy też falsyfikatem. Warto mieć oczy szeroko otwarte kiedy odwiedzamy różnego rodzaju targowiska. Również i tam można znaleźć ciekawe rzeczy wyprodukowane w przeszłości, jak chociażby wcześniej wspomniana szyfoniera bo i takie okazje i przypadki nie są wykluczone. W takich miejscach można zobaczyć starocie czyli rzeczy również wyprodukowane dawno temu jednak o dużo niższej wartości niż przeciętne antyki – jak chociażby szafy antyczne. Właśnie wielu handlarzy antyków zaczyna od takich miejsc. Za kilka złotych można kupić tam bardzo ciekawe eksponaty i uzyskać na nich kilkuset procentowy marżę.  

Wystawki 

No okazją do tego żeby poszerzyć swój krąg posiadania ciekawych z zakresu staroci czy też nawet antyków są tak zwane wystawki. Polegają one na wynoszeniu z domu i właścicieli rzeczy przedmiotów które nie są im potrzebne na dwór przed dom. Wówczas każdy może skorzystać wziąć sobie daną rzecz jeżeli uzna że ma ona jakąś wartość. Okazji wystawek można znaleźć naprawdę bardzo wartościowe i ładne przedmioty. Bardzo dobrze zachowane meble takie jak stoły, krzesła, szafy a także inne przedmioty jak chociażby obrazy, lampy, wzory, pralki. Będąc czujnym i uważnym odrobiny cierpliwości można sobie urządzić własne mieszkanie zupełnie za darmo. Nie jest wykluczone że na wystawce można znaleźć antyki takie jak szafy czy inne rodzaje mebli. Ciągnąć ten wątek zaopatrzenie się w rzeczy zupełnie za darmo można przeglądać serwisy internetowe w których ludzie oddają właśnie za darmo Wiele swoich sprzętów na przykład komputery czy monitory komputerowe. 

Predyspozycje 

To właśnie ta umiejętność odnalezienia ciekawych egzemplarzy meble mebli antycznych (na przykład szyfoniera, kredensy,) ale nie tylko mebli i ale i innych przedmiotów użytkowych które powstały dawno temu jest tak bardzo cenna a nawet niezbędna żeby prowadzić biznes handlu antykami. Osoba prowadząca biznes handlu antykami powinna łączyć w sobie cechy pasjonata staroci i antyków i handlowca. Pasjonatom i będzie łatwiej prowadzić takie biznes, Mało tego będzie to dla niego ogromna przyjemność. Osoba taka z własnej inicjatywy poszerza wiedzę dotyczącą danego rodzaju antyków tła historycznego informacje na temat twórców wiedzy na temat rodzajów sprzętów użytkowych dawno dawno temu. Natomiast żyłka handlowa pozwoli na dostrzeganie okazji do pieniędzy. Osoby z takimi predyspozycjami jak opisane powyżej nie umknie żadna okazja ciekawego egzemplarza czy to antyku czy starocia.