Przygotowanie do cięcia cesarskiego

Dodano: 2016-06-06 Przez: admin


Do każdego, poważniejszego zabiegu lekarskiego należy się wcześniej przygotować. Lekarz powinien objaśnić swojemu pacjentowi, jak ma wyglądać takie przygotowanie, by pomogło ono w przejściu przez samą operację bądź zabieg. Kobiety w ciąży najczęściej zastanawiają się tutaj nas skorzystaniem z cięcia cesarskiego. Zaczynają o nim czytać i przez to jeszcze bardziej obawiają się zabiegu. Cięcie cesarskie forum jest pełne negatywnych wypowiedzi na temat tego zabiegu, a tak naprawdę wcale nie trzeba się go obawiać. Wystarczy dobrze się do niego przygotować, aby wszystko poszło pomyślnie.

Jak przygotować się do cięcia cesarskiego?

Prawdopodobnie kobieta przed takim zabiegiem będzie już znajdować się w szpitalu. Zanim się jednak do niego wybierze, musi zabrać ze sobą kilka, bardzo ważnych dokumentów. Do nich będzie należeć dowód osobisty, zaświadczenie o ubezpieczeniu oraz karta ciąży. Czasem przydają się również wyniki wcześniejszych badań, jednak takie mogą zostać powtórzone na specjalne życzenie lekarza. Wtedy kobieta musi wykonać badanie krwi i moczu.

Cięcie cesarskie forum często mówi również o tym, aby od razu zabrać ze sobą do szpitala całą wyprawkę dla dziecka. Jest to oczywiście prawda, bo po cięciu cesarskim każda matka będzie potrzebować pewnych środków i akcesoriów. Przydadzą się także podpaski oraz coś do czytania, by pacjentka mogła odpocząć i zrelaksować się przed samym zabiegiem. Dzięki temu na spokojnie do niego podejdzie i uniknie stresu.

W dzień zabiegu kobieta musi być na czczo. To pielęgniarka informuje kobietę o tym, w jakiej godzinie może ona zjeść ostatni posiłek oraz napój. Cięcie cesarskie forum oznajmia także, że przed zabiegiem pacjentka musi się dokładnie ogolić. Powinna więc zabrać ze sobą do szpitala jednorazową maszynkę, którą usunie włoski łonowe. Oczywiście później pielęgniarka i tak skontroluje stan owłosienia i w razie potrzeby usunie niepotrzebne włoski. Tak przygotowana pacjentka jest już w pełni gotowa do zabiegu, więc może na spokojnie do niego podejść.

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również

Powiązane wpisy