Przedmieścia, a może mieszkania przy metrze? – Poznaj najważniejsze aspekty, dotyczące wyboru mieszkania!

Z roku na rok, pojawia się coraz więcej budynków mieszkalnych, ale deweloperzy odnotowują coraz to większe zyski na sprzedaży mieszkań. Nic w tym dziwnego, każdy z nas chce posiadać swoje własne „cztery ściany”, gdzie będzie mógł wieść spokojne życie, razem swoją całą rodziną. Mając na uwadze dobro wszystkich, należy dołożyć wszelkich starań, aby wszystkim mieszkało komfortowo. Determinuje to potrzebę weryfikacji pewnych elementów związanych z danym mieszkaniem.

Chociaż młode osoby zdecydowanie postawiłyby na mieszkania przy metrze, osoby starsze i doświadczone oraz pragnące spokoju, zwykle sięgnęłyby po możliwość mieszkania na przedmieściach. Chociaż wydaje się, że oba przypadki nie mają ze sobą wiele wspólnego, okazuje się, że zarówno w jednym, jak i w drugim istnieje identyczne kryteria, które powinny być spełnione, aby wybór był dokonany właściwie.

Dojazd

Obecnie większość z nas posiada własny samochód, który dojeżdżamy do pracy, na zakupy, czy też odwozimy dzieci do szkoły. Wybierając nowe mieszkanie, powinniśmy zatem przekonać się, jak wygląda infrastruktura drogowa, która znajduje się nieopodal. Jeśli tylko pod tym względem wszystko będzie jak należy, uda się nam uniknąć korków. Wypada również sprawdzić to, czy obok znajduje się przystanek autobusowy lub tramwajowy, gdyż komunikacja publiczna w większych miastach, zazwyczaj spełnia swoją rolę bardzo dobrze.

Układ pomieszczeń

Pamiętajmy, że ze względu na charakter zakupu nowego lokum, bardzo istotne powinno być dla nas rozmieszczenie pomieszczeń. Kiedy kupujemy mieszkanie pod wynajem, często będziemy przejawiać bardzo indywidualne oczekiwania pod tym względem, natomiast kiedy naszym celem jest jednak wynajem, najlepiej kiedy w mieszkaniu znajduje się jak najwięcej pokoi niezależnych. W starym budownictwie, zwykle podchodziło się do tego schematycznie, natomiast w wypadku nowych mieszkań na Białołęce, możliwości będzie znacznie więcej, nawet ze względu na zmianę układu ścian.

Lokalizacja

Czasami jest tak, że cena mieszkania w dużej mierze zależy od lokalizacji, a wszystko bierze się z prestiżu danej dzielnicy, w której się znajduje. Dlatego właśnie lokum na Wilanowie, prawie zawsze będzie wiązało się z większym wydatkiem, niżeli chociażby mieszkanie na Białołęce. Nie jednak prestiż powinien być dla nas najważniejszy w tym temacie, a to do czego będziemy mieli dostęp. Warto jeśli nieopodal znajduje się wszystko to czego możemy potrzebować, nawet mając na uwadze bliższą lub dalszą przyszłość. Zwróćmy zatem uwagę na to, czy w okolicy znajduje się szkoła, park, place zabawa i sklepy. Dziś, wcale nie jest konieczne kupno nowego mieszkania przy metrze, gdyż te na przedmieściach także mogą być doskonale skomunikowane z resztą miasta. Wszystko zależy bowiem od naszych upodobań i potrzeb, a to ja wiadomo jest kwestią wyjątkowo indywidualną.