Organizacja imprezy – usługi cateringowe Warszawa

Andrzejki, czyli z definicji wieczór wróżb odbywają się w nocy z 29 na 30 listopada. Wydarzenie to powinno mieć mistyczną aurę, pełną magii. Według tradycji, właśnie w tym dniu niezamężne dziewczęta spotykały się po to aby dzięki różnorakim wróżbom dowiedzieć się kiedy wyjdą za mąż. Kilka wieków temu te obrzędy były brane bardzo serio, a ich rezultaty traktowano jako nieomylne wskazówki na przyszłość. Współcześnie podchodzimy do andrzejkowych wróżb z większym przymrużeniem oka, tradycja organizowania tego rodzaju imprez jest jednak nadal popularna!

Podczas organizacji imprezy andrzejkowej powinniśmy się skupić na kilku najważniejszych kwestiach takich jak lista gości, dekoracje, atrakcje oraz przekąski – w tym przypadku warto zastanowić się nad opcją taką jak usługi cateringowe Warszawa.

Lista gości – kogo zaprosić, kiedy i jak?

Tworząc listę gości musimy zastanowić się jakie mamy możliwości i warunki do ich przyjęcia. Zatem jeśli mamy małe mieszkanie, postawmy raczej na mniejsze grono. Jak zaprosić gości? Można klasycznie, wysłać zaproszenia. Znajdziemy w sklepach mnóstwo gotowych zaproszeń, najlepiej wybrać te które będą współgrały z tematem naszego przyjęcia. Popularną opcją jest stworzenie wydarzenia na facebooku, wiemy że większość ludzi korzysta z tego portalu. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Pamiętajmy, aby zaproszenia wysłać odpowiednio wcześnie żeby każdy z zaproszonych gości mógł zarezerwować sobie czas. Na zaproszeniu umieśćmy wszystkie istotne informacje jak godzina, data, adres, organizator i tak dalej.

Dekoracje – jak udekorować mieszkanie na imprezę Andrzejkową

Pomieszczenie, w którym ma się odbywać andrzejkowa impreza, powinno zostać odpowiednio przygotowane. Podstawą oświetlenia muszą być świeczki, które będą dawać nastrojowe światło. Możesz skorzystać zarówno z dużych świec, rozstawionych na świecznikach, jak i wielu małych tealightów. Reszta dekoracji zależy od twojej inwencji twórczej – przy tej okazji możesz wykorzystać wiele dekoracji halloweenowych. Dekoracje najlepiej utrzymać w zimnych kolorach, najlepiej fioletowym, błękitnym i czarnym lub czerwonym. Możesz także porozstawiać błyszczące przedmioty, które odbijają światło.

Atrakcje – żadna impreza nie może się bez nich obyć.

Podczas naszej domówki nie chcemy przecież nudzić naszych gości. Najlepiej wymyślić kilka atrakcji, które pozwolą bawić się wszystkim gościom. 

Możesz zorganizować tradycyjną zabawę w lanie wosku, będącą od lat symbolem andrzejek. Pomysłem na wróżby dla szerszego grona gości jest zatrudnienie osoby, która podejmie się wróżyć z kart. Najwięcej zabawy dostarczy ktoś, kto będzie umiał poprowadzić wróżby z dystansem i w możliwie humorystyczny sposób. Dużo łatwiejszym do zrealizowania pomysłem może być zakup samoprzylepnych etykiet. Wypisz na nich zabawne przepowiednie i wróżby i przyklej na opakowaniach smakołyków, na talerzykach, kubeczkach lub w różnych punktach sali, gdzie bawią się goście. W ten sposób wróżby będą sprawiały wrażenie, że samoistnie pojawiają się w najmniej spodziewanych miejscach.

Catering, czyli jak szybko i bez większego wysiłku nakarmić gości.

Na różnego rodzaju imprezie lub domówce świetnie sprawdzają się usługi cateringowe.

Nie musimy martwić się oraz wymyślać potraw, które chcemy podać gościom. Firmy cateringowe zazwyczaj oferują kilka wersji menu do wyboru, lecz zawsze możemy stworzyć swoje własne – dopasowane do naszych potrzeb. Najlepszy catering to taki, który będzie tani, smaczny i przede wszystkim będzie spełniał nasze oczekiwania. Ogromną zaletą party cateringu jest to, że potrawy przyjeżdżają do nas o wybranej godzinie w wyznaczone miejsce – gotowe do spożycia, ciepłe i smaczne.