Innowacja w manicure, czyli frezy diamentowe

Przez długi okres czasu podstawowym narzędziem w modelowaniu paznokci, nadawaniu im optymalnego, eleganckiego kształtu oraz pielęgnacji był standardowy, wszystkim dobrze znany pilnik. Warto zatem przedstawić frezy diamentowe. Oprócz samego doboru koloru paznokci, wykonania efektownego wzoru bądź pyłku przy użyciu brokatu ważne jest staranne przygotowanie samej płytki paznokcia do właściwego zabiegu, aby efekt końcowy był jak najbardziej zadowalający.

W profesjonalnych salonach kosmetycznych coraz częściej spotykanym narzędziem pracy staje się frez diamentowy zasilany przez napęd elektryczny. Zanim lakier zostanie nałożony na paznokcie, często potrzeba wykonać kilka czynności polegających m.in. na skróceniu paznokci, wymodelowaniu ich kształtu a także wypolerowaniu. Często potrzebne jest także usunięcie zrogowaciałego naskórku, którego obecność może zepsuć estetyczny wygląd manicure. Stąd coraz większa popularność oraz zainteresowanie zyskują frezy diamentowe.

Narzędzia te najczęściej wykonuje się z karbidu oraz diamentu. W przypadku ostrzy karbidowych, posiadają one dodatkowo nacięcia, które skutecznie usuwają pyłek z powierzchni paznokcia przez co temperatura styku frezu z płytką paznokcia zostaje obniżona. W przypadku ostrzy diamentowych, odznaczają się wyższym poziomem twardości, w porównaniu do ostrzy karbidowych, co wydłuża żywotność frezu.

W odniesieniu do osób, które dopiero planują pracę z tego typu narzędziami, powinny one przede wszystkim zatroszczyć się o kupno ostrzy u sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, co do wysokiej jakości wykonania, a co zatem idzie większej satysfakcji z własnej pracy jak również zadowolenia klientek.

Przy okazji wyszukiwań typu frezy diamentowe allegro, obok ceny, warto również zwrócić uwagę na markę ostrzy. Poza samymi frezami do paznokci, osoby zainteresowane tą nowoczesną techniką czyszczenia oraz modelowania paznokci, mogą zaopatrzyć się w zestawy, które poszerzą zakres możliwości, jakie oferują poszczególne frezy. W przypadku stylistów, często korzystają oni z tego narzędzia przy okazji wykonywania paznokci akrylowych, bądź żelowych.

Jednym z bardziej popularnych jest frez stożkowy. Umożliwia on pracę w ciężko dostępnych obszarach, do których dostęp zwykłym pilnikiem jest ograniczony, bądź niemożliwy. Świetnie sprawdza się podczas czyszczenia zabrudzeń spodniej części paznokcia oraz usuwania nierówności. Dodatkowo w dużym stopniu ułatwia usuwanie zrogowaciałego naskórka wokół płytki paznokcia. Cechą, która w dużym stopniu przemawia za tym narzędziem to artystyczne aspekt narzędzia. Umożliwia zarówno tworzenie wzorków jak również wiercenie otworów, co pozwala stylistom rozwijać swoją kreatywność oraz tworzyć coraz to bardziej efektowne motywy.

W celu otworzenia ładnego łuku paznokcia, tzw. „C” niezwykle użyteczne okazują się frezy walcowate, który może posłużyć również do skracania płytki. Dodatkowo pozwala na większą kontrolę nad długością oraz wyglądem końcowym paznokcia. Zdarza się również, że przed rozpoczęciem pracy przy manicure niezbędne jest usunięcie pozostałości akrylu bądź żelu. Z myślą o tym elemencie pracy stylistek, stworzono frezy wrzeciona, niezwykle usprawniające cały proces. Również frez szpicowaty pomaga z zdjęciu warstwy zliftowanego akrylu bądź żelu, a także służy matowieniu tipsów.