Dlaczego warto wybrać opakowania kaszerowane?

Dodano: 2016-07-05 Przez: admin


 
Przyciągające wzrok opakowanie to podstawa sukcesu – jeżeli będzie zwracało uwagę klientów, w takim przypadku na pewno przełoży się do na sprzedaż danego produktu.
 
Do pakowania gabarytowych i cięższych produktów najlepiej nadają się opakowania kaszerowane, inaczej offsetowe, które można obecnie zamówić praktycznie w każdej firmie zajmującej się produkcją opakowań.
 
Czym jest kaszerowanie?
Kaszerowaniem nazywa się metodę uszlachetniania wyrobów papierniczych, najczęściej wykonanych z grubszego papieru, tektury falistej oraz kartonu, poprzez oklejenie ich cienkim papierem z nadrukami lub bez nadruków. Kaszerowanie używane jest głównie w celach dekoracyjnych do produkcji opakowań, których nie można zadrukować na maszynach drukarskich bezpośrednio.
 
Również kaszerowanie prowadzi się w celu uzyskania innych produktów, na przykład dekoracyjnych pudełek, okładek książek czy tekturowych książeczek dla dzieci.
 
Główne zalety kaszerowania:

opakowania wykończone kaszerowaniem cechują się atrakcyjnym wyglądem na tle innych opakowań
do wykonania nadruków można zastosować dodatkowe uszlachetnienie, na przykład wybiórcze lakiery matowe lub błyszczące, złocenia, posrebrzenia
opakowania kaszerowane wyróżniają się mniejszym nadmiernym wchłanianiem wody, dlatego lepiej zabezpieczają produkty przed czynnikami zewnętrznymi
kaszerowanie podwyższa wytrzymałość kartonów, wobec tego nadają się one dobrze także do cięższych produktów
za sprawą zmiany nadruków na kartonach tego samego rodzaju można pakować różne produkty

 
Oczywiście, opakowania kaszerowane mogą być wykonane w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego można dostosować je indywidualnie do danych produktów. Opakowania te najczęściej używane są sprzętu elektronicznego, sprzętu RTV i AGD, mebli, zabawek, wyposażenia wnętrz, opakowań na produkty spożywcze.
 
Adresy firm zajmujących się realizacją opakowań kaszerowanych można znaleźć już teraz w internecie i zapoznać się z ich propozycjami. Większość z nich zapewnia klientom kompleksową obsługę włącznie z usługami projektowania graficznego.
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również

Powiązane wpisy